WEEE geri alma konsepti

Elektrikli ve Elektronik Ekipman - Ticari kullanıcılar için üreticilerden bilgiler

Elektrikli ve Elektronik Ekipman Yasası (ElektroG), elektrikli ve elektronik ekipmanın taşınması için çok sayıda gereklilik içerir. En önemlileri burada özetlenmiştir.
 

1. Eski cihazların ayrı toplanması

Atık haline gelen elektrikli ve elektronik ekipmanlara atık ekipman adı verilir. Eski cihazların sahipleri, bunları sınıflandırılmamış belediye atıklarından ayrı olarak toplamalıdır. Özellikle eski cihazlar evsel atıklara değil, özel toplama ve iade sistemlerine aittir.

2. Piller ve akümülatörler ile lambalar

Eski cihaz sahipleri, genellikle eski cihaz tarafından kapatılmayan eski pilleri ve akümülatörleri ve eski cihazdan zarar görmeden çıkarılabilen lambaları bir toplama noktasına teslim etmeden önce ayırmalıdır. Bu, eski cihazların bir kamu atık imha makamının katılımıyla yeniden kullanıma hazırlanması durumunda geçerli değildir.

3. Eski cihazları iade etme seçenekleri

Eski cihazların iadesi için fırsatlar yaratmak için birçok nitelikli geri dönüşüm şirketi ile birlikte çalışıyoruz. Tarafımızdan üretilen bir cihaz eskimişse ve iade etmek istiyorsanız lütfen iletişime geçin: https://www.take-e-way.de/leistungen/elektrogesetz-weee-elektrog/b2b-altgeraete-ruecknahme-entsorgung/ ve anketi doldurun.

4. Bilgi güvenliği

Eski cihazlar genellikle hassas kişisel veriler içerir. Bu, özellikle bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi bilgi ve telekomünikasyon teknolojisi cihazları için geçerlidir. Kendi menfaatiniz için, imha edilecek eski cihazlardaki verilerin silinmesinden her son kullanıcının sorumlu olduğunu lütfen unutmayın.

5. Üzerinde "çarpı işaretli çöp kutusu" sembolünün anlamı“

WEEE geri alma konsepti çöp kutusu

Elektrikli ve elektronik cihazlarda düzenli olarak gösterilen üzeri çizili çöp kutusu sembolü, söz konusu cihazın hizmet ömrü sonunda tasnif edilmemiş belediye atıklarından ayrı olarak toplanması gerektiğini gösterir.